Tema

Den nære sundhed

Den nære sundhed er et gratis ugebrev med fokus på sundhedsreformen

Alle vil samarbejde om reformen – men hvem har ansvaret, når det ikke virker?Den nære sundhed

Alle vil samarbejde om reformen – men hvem har ansvaret, når det ikke virker?

Sundhedsrådene får pengene – nu begynder kampen om, hvad de skal bruges tilDen nære sundhed

Sundhedsrådene får pengene – nu begynder kampen om, hvad de skal bruges til

Reformen flytter ind – før alle adresser er på pladsDen nære sundhed

Reformen flytter ind – før alle adresser er på plads

Reformen får 17 lokale planer – men hvem sikrer samme kvalitet?Den nære sundhed

Reformen får 17 lokale planer – men hvem sikrer samme kvalitet?

Behandlingen flytter tættere på – men hvordan måler vi, om det virker?Den nære sundhed

Behandlingen flytter tættere på – men hvordan måler vi, om det virker?

Om 144 dage flytter ansvaret – men er sundhedsvæsenet klar?Den nære sundhed

Om 144 dage flytter ansvaret – men er sundhedsvæsenet klar?

Den nære sundhed får sit eget journalistiske mandagsbrevTophistorieDen nære sundhed

Den nære sundhed får sit eget journalistiske mandagsbrev